Architektura

Apartmánový dům HARRACHOV PEAKS je moderní sebevědomou stavbou, která perfektně zapadá do krásného horského prostředí města. Členitá, ale klasicky tvarovaná stavba se pyšní mohutnými střechami, které jsou pro horské prostředí typické.

Dům je obložen v nadzemních podlažích červeným cedrem, který dodává fasádám živosti a zároveň chrání obálku před horskými povětrnostními podmínkami. Dřevěný obklad je prostřídáván nadstandardně rozměrnými okny, které prosvětlují interiéry. Celý dům stojí na kamenném soklu, podzemním patře, který dům propojuje s okolní zahradou a vyrovnává mírně svažitý terén. Dům získal industriální šmrnc použitím kovových tmavě šedivých zábradlí a oplechování.

Architektura

Stavba využívá svažitého terénu, ve kterém je umístěné podzemní patro s garáží, technickým zázemím a společnou saunou a tělocvičnou. V horních patrech se nacházejí apartmánové byty. Uspořádání bytů je navrženo velkoryse, důraz je kladen na obývací pokoj propojený s kuchyní, kde se má odehrávat veškerý denní ruch.

Ložnice, přístupné z chodeb bytů pak naopak umožňují soukromí a dostatek úložných prostor. Každý byt je propojen i do exteriéru balkóny a velkými terasami v přízemí. Byty umístěné v podkroví získávají své kouzlo díky odhaleným krovům ale také díky výhledům – dokonce i na sjezdovku.